Idag vaknade jag utvilad då jag faktiskt har sovit hela natten utan att vakna någon gång. Det är verkligen skillnad på hur jag känner mig utvilad mot en sömnlös natt.

Som vanligt samåkte vi och idag skulle vi ha ett möte klockan 16 på Liljas för att se över leasing. Tyvärr blev mötet inställt så det är framskjutet till nästa vecka.

På skolan har allt flutit på som vanligt. På mattelektionen har vi gått igenom cirkeldiagram och medelpunktsvinklar. Att kunna räkna ut procent och medelpunktsvinklar hör till området.

Idag har jag ett teamasmöte med någon som besätmmer om Legimus en talbokstjänst. Jag ansöker om att få Legimus nu när jag pluggar, känner att jag hade blivit hjälpt av det nu när det är väldigt mycket litteratur att läsa. Antgligen får jag inte tillgång till det då jag inte riktigt har någon funktionsnedsättning mer än mina symprom efter min fallolycka som kommer om jag läser för mycket och länge.

När jag kom hem somnade jag i soffan en stund så nu hoppas jag att jag inte sabbade min nattsömn. Ikväll lagade vi kycklingvingar och åt sallad till.

Har ni ätit massipantåta idag? Det är Smålandsnationaldag, fössta tossdagen i mass. Vi blev bjudna på tårta idag på jobbet som jag åt på rasten.

Kram Susann 💜

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också gillar …