I fredags valde jag att stanna hemma från jobbet. Det var precis vad jag behövde för i veckan hade jag huvudvärk varje kväll och ibland lite förhöjd temp.

I lördags morgon gick jag en runda innan vårt bad. Jag kände att min kropp inte orkade springa. Det var lite blåsigt fast inte som förra helgen. Det var 4 grader i luften och 7,1 grader i vattnet.

Efter badet blev det frukost hemma och sedan åkte vi och handlade för vi skulle ha gäster och sedan gå på konsert tillsammans med våra gäster.

När vi hade handlat sov jag flera timmar för att vara pigg och orka kvällen.

Klockan 16:30 kom Malin, Urban, Maria, Micke och Carlotte och då åt vi skaldjur. Klockan 18:10 åkte alla över bron till Vida museum där konserten med T.O.M. Waits hölls. Det blev en trevlig kväll.

Idag har jag bara tagit det lugnt här hemma och gjort ingenting. Jag har packat inför imorgon då jag åker till Stockholm med jobbet.

Min helg har har varit väldigt lug och jag har sovit många timmar.

Kram 💜

6 kommentarer

  1. Skönt att du hunnit vila ikapp

    1. Ja, ibland måste jag komma ihåg att stanna upp.

  2. Ha det så trevligt i Stockholm

  3. Hoppas du har det fint på din jobberesa

    1. Tack, det har varit en bra jobbresa.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också gillar …